Buty wodoodporne - Wybierz swój model i trenuj kiedykolwiek! Kup teraz

Paznokcie

Wkręty do kolców lekkoatletycznych to jeden z najważniejszych elementów profesjonalnych butów do biegania. Trzeba dobrać je odpowiednio do dystansu i nawierzchni. Z wkrętami z oferty Top4Running możesz być pewien idealnej przyczepności. Wybraliśmy bowiem kilka modeli wkrętów do kolców, które cechują się wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Te produkty są u nas dostępne w zestawach, dzięki czemu możesz liczyć na cenę korzystniejszą niż przy zakupie jednej sztuki. Znajdziesz tu wkręty o różnej długości - sprawdź, które najlepiej sprawdzą się w Twoich butach!

Kolce na buty do biegania - na jaką nawierzchnię nadają się najlepiej?

Kolce do biegania to profesjonalne obuwie przeznaczone przede wszystkim do treningów i startów na bieżni. Mają zdecydowanie inną budowę niż zwyczajne buty treningowe czy startowe. O ich wyjątkowości przesądza minimalna amortyzacja - a często nawet jej zupełny brak - oraz wkręty w przedniej części podeszwy. Kolce do butów do biegania najlepiej sprawdzają się na stadionach. Zapewnią odpowiednią przyczepność na tartanowych bieżniach, ale także stadionach starszego typu z żużlową nawierzchnią. Używa się ich zarówno w biegach sprinterskich, jak i na średnich dystansach - do 10 kilometrów. Część biegaczy wybiera również kolce do startów w biegach przełajowych. W tym przypadku wkręty wbijają się w podłoże, poprawiając przyczepność i stabilizując bieg.

Wkręty do kolców - najważniejsze rodzaje

Wkręty do kolców do biegania można podzielić na dwie główne grupy - tak zwane igły, czasami określane też mianem stożków, oraz schodki. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, są bardziej spiczaste i mają kształt przypominający stożek. Ich zakończenia są ostre i z czasem nieco się tępią, ale zapewniają bardzo dobrą przyczepność. Wkręty typu schodki, nazywany również choinkowymi, mają nieco inny kształt. Tworzą owe schodki, które co kilka milimetrów zwężają się ku dołowi. To bardziej wytrzymały rodzaj wkrętów, często dedykowany sportowcom startującym na dłuższych dystansach.

Jak wybrać wkręty do kolców lekkoatletycznych?

Przy wyborze wkrętów do butów biegowych trzeba wziąć pod uwagę właśnie wspomniany kształt oraz wytrzymałość tych elementów. Istotna jest jednak również ich długość. Do biegów sprinterskich najlepiej nadają się wkręty do kolców 7 mm, ewentualnie 6 mm. W tym przypadku but nie powinien być zanadto obciążony - na takie trasy wybiera się kolce cieńsze i bardziej spiczaste. Nieco mniej wyprofilowane kolce są używane na średnich dystansach lekkoatletycznych, czyli w biegach na 800 i 1500 metrów, a także w biegach dłuższych. Najdłuższe kolce są przeznaczone do biegów przełajowych. W takich warunkach mocno wbijają się w ziemię. By zapewnić stabilną sylwetkę w terenie, najlepiej wybrać wkręty do kolców o długości 12 mm.

Wkręty do kolców do biegania - szeroki wybór, atrakcyjne ceny

W ofercie Top4Running znajdziesz wszystkie wymienione rodzaje wkrętów. Możesz więc dobrze dopasować je do ulubionego dystansu. To uniwersalne wkręty do kolców. Nike, adidas czy Puma - bez względu na markę Twoich butów, nasze produkty będą do nich pasować. Wkręty sprzedajemy w zestawach, dzięki czemu możesz liczyć na atrakcyjną cenę. Wykorzystaj tę szansę i zamów te akcesoria jeszcze dziś!
Pokaż więcej Zamknąć
Filtr
Płeć
Mężczyźni (6)
Kobiety (6)
Unisex (6)
Nie znaleziono filtra
Cena
Bieżnia (6)
Trail (2)
Nie znaleziono filtra
Biegowe (6)
Przełajowe (3)
Nie znaleziono filtra