Historia moich Mistrzostw Europy - Yassin Bouih

Historia moich Mistrzostw Europy - Yassin Bouih

21. 12. 2022 4 min. czytanie

Złota sztafeta, która zostanie w moim sercu. Od treningów w winnicach po emocje związane z pierwszym w życiu śpiewaniem hymnu narodowego na podium; zbliżyć się do Europejczyków.

Miłość i nienawiść do biegów przełajowych


Dla mnie biegi przełajowe zawsze były jak danie, którego nie chcesz jeść w dzieciństwie, ale twoi rodzice chcą, żebyś jadł, bo to zdrowe.
Nigdy ich nie lubiłem, ale wiedziałem, że trenując przełaje w zimie, latem będę silniejszy i w lepszej formie!
Biegi przełajowe mogą nauczyć Cię czym jest prawdziwy wysiłek, poświęcenie i zdolność adaptacji.
Mimo ogromnego wysiłku, zawsze kształtowały mnie fizycznie i psychicznie, pomagając jak najlepiej ukończyć zimowy trening.
Yassin Bouih

Moje treningi w winnicach Reggio Emilia


Przez ostatnie dwa lata przygotowywałem się do sezonu zimowego w winnicach Borzano w prowincji Reggio Emilia. To bardzo techniczny teren z błotem, wzgórzami i zakrętami.
Na tej trasie zawsze używam kolców, a dzięki Nike ZoomX Dragonfly czuję się stabilniej i bezpieczniej.
Wiedziałem, że trasa Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych Venaria Real jest pełna odpowiednich wzniesień i stoków, dlatego trening w Borzano był bardzo pomocny.

Buy Nike ZoomX Dragonfly

 

11 grudnia: Mistrzowie Europy w sztafecie mieszanej 4x1500m


Wiedzieliśmy, że mamy silną drużynę, ponieważ moi koledzy z drużyny, Pietro, Gaia i Federica, zdecydowanie należą do najsilniejszych biegaczy średniodystansowych w historii naszego kraju.
Wiedzieliśmy, że bieganie w domu będzie ekscytujące i wciągające.
Ale nikt z nas nigdy nie spodziewał się złotego medalu, zarówno z powodu przesądów, a także z tego powodu, że biegi przełajowe to zawsze zagadka, nie sposób przewidzieć, co wydarzy się w dniu wyścigu!
Kiedy myślę o wyścigu, wciąż mam dreszcze, zarówno na myśl o nogach moich kolegów z drużyny, jak i moich…
Doping publiczności był niesamowity, coś jak porządny kop w tyłek do mety!
Widok mojej koleżaki z drużyny, Gai, na ostatnich kilku metrach był jak zatrzymanie czasu! Grupowy uścisk po mecie był wspaniałą nagrodą za wszystkie poświęcenia w winnicach!

 

Małe, ale niezapomniane momenty


Było wiele szczegółów, które sprawiły, że wszystko było niezapomniane.
Ludzie wykrzykujący nasze imiona, race, plakaty, wzruszenie taty wymachującego flagą narodową, wbiegnięcie do hali La Venaria Reale… małe, ale niezapomniane chwile!
Emocji w oczach dzieci, które po biegu przychodzą do nas z prośbą o zdjęcie czy autograf, nie zapomnę nigdy! Może dlatego, że jeszcze nie tak dawno byłem jednym z tych dzieci. Moją misją jest przekazanie przesłania, że dzięki pracowitości i poświęceniu możesz coś zmienić i zmienić. 
Yassin Bouih European Cross Country Champion


L’Italia chiamò” dźwięku włoskiego hymnu nigdy nie zapomnę


Marzeniem każdego dziecka rozpoczynającego swoją drogę sportową jest możliwość zaśpiewania hymnu narodowego stojąc na najwyższym stopniu podium.
Dokonanie tego przed domową publicznością, przed rodziną, przyjaciółmi i trenerem to wisienka na najpiękniejszym torcie.
Kiedy byłem dzieckiem, nie znosiłem jeść ryb, nawet jeśli rodzice mnie do tego zmuszali, potem zacząłem włączać je do swojej diety i zrozumiałem, jakie to ma znaczenie! Biegi przełajowe to dużo wysiłku, trening w górach i niskich temperaturach, ale przysięgam, że się opłaci! To słowa mistrza Europy w biegach przełajowych, który nienawidził biegów przełajowych.


Odkryj ulubione produkty Mistrza


Yassin Bouih, Nike - ambasador Top4Running i reprezentant Włoch w lekkiej atletyce
© Chiara Montesano , Paolo Codeluppi - CPstudio


BIEGI & EVENTY