END OF SEASON SALE! Wybierz spośród ponad 5300 produktów -- days --:--:-- Kup teraz

Damskie buty do biegania na bieżni

Aby buty na bieżnię zapewniały wygodny bieg i umożliwiały poprawianie wyników, trzeba dobrać je odpowiednio do kształtu stopy. Damskie buty do biegania po bieżni z oferty Top4Running pozwalają na dokładne dopasowanie kolców do kobiecych wymagań. Dzięki temu Twój bieg stanie się bardziej dynamiczny. Zapomnisz o wszelkich problemach i skupisz się jedynie na rozwijaniu prędkości. Buty do biegania na bieżni z kolcami dostępne w naszym sklepie to przede wszystkim modele Nike, czyli marki, która zajmuje obecnie najważniejszą pozycję w świecie producentów lekkoatletycznego obuwia. Przyjrzyj się naszym propozycjom i postaw na nowe buty do biegania damskie jeszcze dziś!

Jakie buty na bieżnię wybrać? Najważniejsze wskazówki

Buty na bieżnię popularnie nazywane są po prostu kolcami. To właśnie charakterystyczne wkręty w podeszwie wyróżniają je na tle innych rodzajów obuwia. Zapewniają stabilny krok nawet w czasie najszybszych sprintów. Przy wyborze takich butów warto przyjrzeć się ich wadze. Każdy dodatkowy gram będzie bowiem zbędnym balastem. Pamiętaj też, by zdecydować się na model kolców przeznaczony dla kobiet. Butów uniwersalnych, tzw. unisex, zazwyczaj nie da się bowiem idealnie dopasować do kształtu kobiecej stopy.

Kolce do sprintów

Najniższą wagą powinny charakteryzować się kolce sprinterskie. Są przeznaczone na najkrótsze dystanse. Na otwartych stadionach to biegi od 100 do 400 metrów, a w hali nawet na 60 metrów. Najważniejsze jest tam odbicie z przedniej części stopy. Dlatego kolce znajdują się tylko na niej. Reszta podeszwy rzadko styka się z podłożem, jest więc maksymalnie “odchudzona” - nie ma pod nią właściwie żadnej amortyzacji. Same wkręty do kolców są natomiast cieńsze niż w innych rodzajach butów na bieżnię. Zazwyczaj jest ich siedem.

Kolce na średnie dystanse

Średnie dystanse lekkoatletyczne to biegi na długość od 800 do 1500 metrów. W trakcie takich biegów pięty mają już zdecydowanie więcej kontaktu z podłożem niż w czasie sprintów. Kolce na średnie dystanse muszą mieć więc nieco więcej amortyzacji, ale nadal są dość lekkie. Długość wkrętów to zwykle 7-8 milimetrów. Takie kolce uważa się za najbardziej uniwersalne.

Kolce na długie dystanse

Długie dystanse na lekkoatletycznej bieżni to 3000 metrów z przeszkodami oraz “płaskie” biegi na 5000 i 10000 metrów. To cięższe buty, które muszą już w odpowiedni sposób odciążać całą stopę. Bieg na 10 kilometrów trwa przecież niemal pół godziny. Potrzeba więc sporo pianki pod całą podeszwą. Jednocześnie nie są już konieczne tak wyprofilowane i wycieniowane wkręty. W niektórych modelach pod podeszwą jest ich tylko pięć.

Buty na bieżnię Nike. Czym się wyróżniają?

W ofercie Top4Running czekają na Ciebie buty na bieżnię damskie starannie wyselekcjonowane spośród dostępnych na rynku modeli. To przede wszystkim kolce Nike, zwłaszcza z uznanej serii Zoom Rival. Wyróżniają się wycięciami pod przednią częścią stopy, co pozwala na zmniejszenie ich wagi. Ich komputerowo zaprojektowana płytka podeszwy optymalizuje każdy krok.

Buty do biegania na bieżni damskie - cenowe okazje w Top4Running

Jeśli zdecydujesz się na damskie kolce z naszej oferty, możesz być więc pewna, że nie zawiodą Cię w trakcie biegu. To modele, które wyróżniają się lekkością i dopasowaniem do kobiecych kształtów. Równie ważna jest jednak ich cena - tutaj na każdym kroku czekają na Ciebie promocje. Wykorzystaj tę okazję!
Pokaż więcej Zamknąć
Filtr
Marka
New Balance (3)
On Running (2)
Puma (1)
Nie znaleziono filtra
Rozmiar buta
Nie znaleziono filtra
Biały
(2)
Czarny
(2)
Różowy
(1)
Wielobarwny
(1)
Nie znaleziono filtra
Puma Track & Field (1)
Nie znaleziono filtra
Długa (4)
Średnia (3)
Nie znaleziono filtra
Nieprzemakalne (1)
Oddychające (6)
Nie znaleziono filtra
Atletyka (6)
Nie znaleziono filtra
EVOSPEED DISTANCE 8 WM
puma
Nowa
MD500 v8
newbalance2
Wyłącznie
MD800 v8
newbalance2
Wyłącznie
LD5K v8
newbalance2
Wyłącznie
ZNAJDŹ ODPOWIEDNI BUT
Shoe Finder
Cloudspike 1500m
onrunning
Nowa Wkrótce
Cloudspike 10000m
onrunning
Nowa Wkrótce