MID SEASON SALE - Zaoszczędź do 60% na wybranych produtkach KUP TERAZ

Bandaże i ortezy

Opaska na łokieć, bandaże sportowe, orteza do biegania - to akcesoria, które pomagają ustabilizować stawy i mięśnie w czasie treningu. Dzięki temu będziesz mógł biegać nawet wtedy, gdy doskwiera Ci niewielki uraz. Bandaże i ortezy z oferty Top4Running dbają o to, by żadna część Twojego ciała nie była przeciążona w trakcie wysiłku. Są wykonane z materiałów przyjaznych skórze. Z nimi nawet problemy zdrowotne nie powstrzymają Cię przed wyruszeniem na trasę.

To profesjonalne akcesoria do biegania, które sprawdzą się w czasie niewielkich przebieżek oraz wyczerpujących startów. Zamów je już dziś i bądź gotowy na każdą ewentualność!

Bandaż sportowy - w jakich okolicznościach się przydaje?

W odpowiednim zabezpieczeniu mięśni może pomóc bandaż sportowy. To oczywisty wybór w przypadku wszelkich ran i zadrapań w okolicach stawów. Wówczas bandaż okazuje się wygodniejszy niż plastry, które łatwo się odklejają.

Przede wszystkim bandaż sportowy pomaga jednak utrzymywać odpowiednie napięcie mięśni. Z tego powodu biegacze często profilaktycznie zakładają go na nogi czy ręce, gdy zaczynają odczuwać nawet drobny dyskomfort.

Bandaż do biegania najczęściej ma formę elastycznej opaski, którą zakłada się na mięśnie czy stawy, którym potrzeba wsparcia.

Opaska do biegania - kompresja na pomoc biegaczom

O ile bandaż zapewnia delikatną kompresję, o tyle uciskowa opaska do biegania na rękę czy nogę działa jak typowa odzież kompresyjna. Oznacza to, że nieco mocniej oddziałuje na ciało biegacza i w wyczuwalny sposób je uciska.

Takie akcesoria przydają się przede wszystkim tym, którzy chcą zadbać o mięśnie. Opaska do biegania utrzymuje je we właściwej pozycji i chroni przed wstrząsami. A to zdecydowanie ułatwia ich regenerację. Organizm reaguje na nacisk również dodatkowym ukrwieniem mięśni. Dzięki temu są lepiej odżywione i dłużej zachowują świeżość.

Dla wielu osób ucisk ma również znaczenie psychologiczne. Tak dzieje się wówczas, gdy zakładasz opaskę na staw, który wraca do pełnej sprawności po kontuzji. W uciskowej opasce biega się bardziej komfortowo - czujesz, że coś dodatkowo stabilizuje Twoją nogę lub rękę.

Orteza do biegania - jak wspierać stawy w czasie wysiłku?

Powrót do biegania po urazie nogi może zdecydowanie ułatwić również orteza na kolano. Do biegania zakłada się wówczas bardziej rozbudowaną opaskę, najczęściej zapinaną na rzepy. Jej zadaniem jest stabilizacja stawu we właściwej pozycji i zapobieganie nagłym wychyleniom, których zakres wykracza poza zwyczajną ruchomość stawu.

Orteza kolana do biegania jest stosunkowo miękka. Do sportu nie nadają się bardziej rozbudowane, twardsze stabilizatory, stosowane bezpośrednio po poważnych urazach. Bieganie w ortezie będzie jednak komfortowe tylko wtedy, gdy wybierzesz produkt wykonany z materiałów pozwalających na wentylację stawu.

Ochraniacz na łokcie - czy przyda się w czasie treningów biegowych?

W czasie treningu przydać mogą się również ochraniacze do biegania. Zakładanie ich na ręce działa prewencyjnie. Ochraniacz na łokieć pomaga przy upadku. Na takie niebezpieczeństwo są narażeni zwłaszcza ci, którzy często trenują w terenie.

Poślizgnięcie się na mokrej czy nierównej nawierzchni może skończyć się lądowaniem na łokciach i kontuzją. Ochraniacze minimalizują ryzyko. To także akcesoria obowiązkowe dla osób wracających po urazach rąk.

Bandaże i ortezy z oferty Top4Running już na Ciebie czekają. Nie zwlekaj z zamówieniem!

Pokaż więcej Zamknąć
Filtr

Nie znaleziono produktów!